Çift Fonksiyonlu Yer Tipi Sığınak Santrali

Santral kasası alüminyum profillerden gövdesi ise içten 0,8mm galvanizli sac ile kaplı,dıştan ise 0,8 mm boyalı sacdan kaplı olarak imal edilir.Gövde panelleri 25 mm kalınlığında poliüretan dolguludur. Üfleme fanı çift emişli,yüksek basınçlı ve kayış kasnaklı tiptedir .Elektrik motoru isteğe bağlı monofaze veya trifaze olarak kullanılabilir.

Santral içerisinde ön filtre olarak G4 veya F7 kaset filtre, tehlike zamanında kullanılması için ise, aktif karbon filtre ve radyoaktif hepa filtre bulunmaktadır. Opsiyonel olarak kurşun seperatör ilave edilebilir ayrıca iç cidarlar kurşun levha ile kaplanabilir.

Sistemin çalışması; Fanın devreye girmesi ile başlar, normal zamanda filtre damperi kapalı konumda, normal zaman damperi açık konumda olduğu için dışarıdan emilen taze hava kaset filtreden geçerek içeri basılır. Tehlike zamanında ise, normal zaman damperi kapalı, filtre damperi açık konumda olmalıdır. Emilen taze hava aktif karbon filtre, hepa filtre ve kaset filtreden geçerek içeri basılır.

Ayarlanacak hava damperi iki kol vasıtası ile yapılır. Tehlike zamanında, tehlike damper kolu açık konuma getirilir, normal zaman damperi kapalı konumda tutulur. Normal zamanda ise, normal zaman damperi açık konumda, tehlike damperi kapalı konumda tutulmalıdır.

 

WHATSAPP HATTI
HEMEN ARA